KAPAT
SEKTÖRLER
SEKTÖRLER
UN VE FIRINCILIK ENDÜSTRİSİ
Günümüzde tüketicilerin daha sağlıklı ve daha çeşitli/lezzetli ürünlere olan talebi hızla artmaktadır. Enzimler, un ve fırıncılık endüstrisinde tüketicilerin taleplerine cevap veren anahtar bileşenlerdir.

Enzimlerin kullanılmasıyla unlu mamullerin üretim süreçlerinde verimlilik artırılırken aynı zamanda tüketici talepleri doğrultusunda ürünlerin tadında, dokusunda ve görünümünde iyileşme elde edilir.
Üretim verimliliği ve elde edilen duyusal kalitenin yanında daha az kimyasal ve daha az şeker kullanımı ile daha sağlıklı ürünler elde edilirken, raf ömrünün uzamasıyla atıklar azaltılarak sürdürülebilirliğe katkı sağlanır.

Un ve fırıncılık sektöründe yer alan farklı enzimler tek başına veya ihtiyaca göre birlikte kullanılmaktadırlar. Her bir enzimin üretim süreçlerinde ve unlu mamuller üzerinde farklı etkileri vardır.

Un ve fırıncılık enzimleri:

Fırıncılık endüstrisinin ana hammaddesi olan “un”un performansını artırır ve standardizasyonunu sağlar,

Hamuru şartlandırarak hamurun stabilitesini ve işlenebilirliğini artırır, hamuru güçlendirir, fermantasyon/pişme performansını iyileştirir,

Ekmeğe lezzet verir, iyi fırın sıçraması sağlar ve ekmek hacminde artışa sebep olur. Ekmek iç yapısını, kabuk yapısı ve rengini iyileştirir.

Bayatlamayı geciktirilerek raf ömrünü uzatır,

Daha az şeker ve kimyasal kullanımına olanak sağlar.

Üretim prosesi ve fırıncılık girdileri ile tüketici taleplerine göre kullanılan enzim çeşidi/miktarı değişkenlik gösterir ve optimize edilmelidir.L I V Z Y M un ve fırıncılık enzimleri sektörün ihtiyaçlarına uygun çözümler geliştirerek tatmin edici çözümler sunar.
UN VE FIRINCILIK
ENDÜSTRİSİ
NİŞASTA İŞLEME
ENDÜSTRİSİ
YEM
ENDÜSTRİSİ
DETERJAN
ENDÜSTRİSİ
TEKSTİL
ENDÜSTRİSİ
DERİ
ENDÜSTRİSİ