KAPAT
HAKKIMIZDA  
ANA SAYFA / ENZİMLER
ENZİMLER
Enzim Nedir?
Enzimler canlı organizmalarda kimyasal reaksiyonları katalizleyen (hızını artıran) protein yapılı biyolojik katalizörlerdir. Evrendeki tüm canlı organizmalar enzimleri üretir ve kendi biyokimyasal süreçlerinde ustalıkla kullanır. Enzimlerin çalışabilmesi için gerekli sıcaklık, pH gibi mikro çevresel koşullar vardır ve her bir enzimin etki ettiği substrat (hammadde) mikro dünyada kaosa meydan vermeyecek şekilde büyük ölçüde özgündür.
Endüstriyel Enzimler Neden Önemli?

Endüstrideki kimyasal reaksiyonlar yüksek sıcaklıklarda ve basınç altında, yüksek asidik veya alkali gibi sert koşullarda gerçekleşebilir.

Prosese göre uygulanması gereken bu koşullar, çevre kirliliğine sebep olabilirken yapılması gereken yatırım ve işletme maliyetlerini de yükseltebilir.

Enzimlerin endüstride kullanımı ile;

Enerji giderleri düşer,

Çevreye zararlı kimyasal kullanımı azalır,

Daha az su tüketimi gerçekleşir

ve üretim süreci üzerinde daha iyi kontrol sağlanarak istenmeyen yan ürün oluşumu azaltılır.

Ayrıca enzimlerin kullanımı ile son kullanıcıya sunulan ürünlerde istenen renk, tat, koku, doku, raf ömrü gibi özellikler doğal yollarla sağlanmış olur ve böylece katma değeri yüksek ürün elde edilir.


Endüstriyel Enzimlerin Kullanımı

Enzimler her endüstrinin vesektörün ihtiyacına göre özgün olarak kullanılır ve sürecin ihtiyaçlarına göre optimize edilir.

L I V Z Y M Biyoteknoloji Ar-Ge San. ve Tic. A.Ş. olarak, enzimleri endüstride kullanırken, modern biyoteknolojinin yardımı ve bilgi birikimimizle doğal biyokimyasal süreçleri taklit ederiz. Elde edilmek istenen son ürüne spesifik olarak kullanılan enzimler etki etmesi istenen substrata (hammaddeye) göre oldukça az miktarda eklenir ve genellikle süreçte uygulaması kolay şartlara ihtiyaç duyar.
HAKKIMIZDA
Biz Kimiz ?
L I V Z Y M Biotechnologies
İNCELE
Kurucu
L I V Z Y M Biotechnologies
İNCELE
Misyon & Vizyon
L I V Z Y M Biotechnologies
İNCELE
BİZİMLE İLETİŞİME GEÇ.
L I V Z Y M Biotechnologies adres, telefon, mail ve haritalar için lütfen ilgili butona tıklayınız.
İLETİŞİM