KAPAT
İLETİŞİM  
ANA SAYFA / KURUCU
KURUCU
L I V Z Y M Biyoteknoloji Ar-Ge San. ve Tic. A.Ş. Kurucu Genel Müdürü Dr. Serdar Uysal, İstanbul Teknik Üniversitesinde lisans ve yüksek lisans eğitimini takiben ABD'ye giderek yüksek lisans eğitimi kapsamında başladığı araştırmalarını MIT'de (Massachusetts Institute of Technology) sürdürmüştür.
Yüksek lisans eğitiminin ardından Chicago Üniversitesi'nde Moleküler Biyoloji ve Biyokimya alanında doktorasını tamamlayan Dr. Serdar Uysal, sonrasında 6 yıl boyunca Harvard Üniversitesi Tıp Fakültesinde doktora üstü ihtisas yapmıştır.

ABD'deki 13 yıllık kariyerinde genel olarak; "protein, aşı, enzimleri de içeren rekombinant yollarla protein üretimi ve saflaştırılması" gibi konularda bilimsel çalışmalar yürüten Dr. Uysal, Harvard Üniversitesi'ndeki çalışmalarında ise “sentetik yollarla antikor üretimi ve proteinlerin atomik çözünürlükte yapılarının belirlenmesi” konusuna da odaklanmıştır.
HAKKIMIZDA
Biz Kimiz ?
L I V Z Y M Biotechnologies
İNCELE
Kurucu
L I V Z Y M Biotechnologies
İNCELE
Misyon & Vizyon
L I V Z Y M Biotechnologies
İNCELE
BİZİMLE İLETİŞİME GEÇ.
L I V Z Y M Biotechnologies adres, telefon, mail ve haritalar için lütfen ilgili butona tıklayınız.
İLETİŞİM
Türkiye’de biyoteknoloji alanının gelişiminde katkıda bulunmak üzere 2014 yılında Türkiye'ye geri dönen Dr. Uysal, Bezmialem Vakıf Üniversitesi bünyesinde görev alarak Yaşambilimleri ve Biyoteknoloji Enstitüsü'nun kurulumunu gerçekleştirmiştir. 


Enstitü'nün Müdür Yardımcısı sıfatıyla akademik çalışmalarını sürdüren Dr. Uysal, eşzamanlı olarak, yine Türkiye'ye döndüğü yıl kurduğu L I V Z Y M Biyoteknoloji Ar-Ge San. ve Tic. A.Ş. bünyesinde Kurucu Genel Müdür unvanıyla görevine devam etmektedir